9 Aralık 2014 Salı

fondoten yorumu

Normalde çok fazla fondöten vs kullanan biri değilim ama yine de makyaj dünyasına kazandırılmış hoş bir ürün😊 bunu düşünen ve geliştiren zihni taktir etmek gerek😊

Aslında gündüz gündüz kızları yüzünde kalıp gibi bir makyajla görmek beni biraz üzüyor. Bunu üç sebebe bağlıyorum: ya kullanılan üründen kaynaklı, ya uygularken yapılan hata kaynaklı ya da uygulayan kişinin ne kadar çok uygularsam o kadar pürüzsüz durur düşüncesinden kaynaklıdır.

İlk olarak tenimize uygun fondöteni buluyoruz kızlar. Fondöten her ciltte farklı bir etki bırakır. Mesela kimi fondötenler yoğun kremsi yapıdadır kiminin hafif ve doğala yakın bir etkisi vardır kimisi de pudralı yapıdadır. Dolayısıyla da bir fondöten her ciltte aynı etkiyi bırakmaz. Yani arkadaşınızda görüp beğenip gidip alacağınız bir şey değil. Artık bütün kozmetik mağazalarında doya doya deneyip kullanacağınız tester lar ve hatta cilt analizcilerinden tutun da makyöze kadar hepsi var. Yani gidip bir kozmetik mağazasına girin ve hem deneyerek hem de  fikir sahibi kişilerden öneriler alarak işe başlayın.

Teninize uygun yapıda fondöteni bulduktan sonra iş uygun rengi bulmaya geliyor. Eğer canlı ve doğal bir görünüm istiyorsanız teninizin yarım ton koyusunu, tamamen doğal olsun diyorsanız tam teninizin tonunu, daha etkileyici bir cilt istiyorsanız cildinizin iki ton açık ve bir ton koyusu olacak şekilde iki farklı fondöten alıp cildinizde gölge oyunları oynamalısınız -ki sizi temin ederim muhteşem oluyor- -ilerde bununla ilgili de bir post paylaşacağım.-

Farzedelim ki gündüz dışarı çıkarken rutin makyajınızı yapacaksınız. Bu durumda sadece cilt tonunuzla uyumlu fondöteni sadece kusurlu bölgeye ve iyice dağıtacak şekilde parmaklarınızla uygulamalısınız.

Gece makyajı için profesyonel ürünler kullanmanızı öneririm. Ve yoğun bir şekilde uygulanmalıdır. Aynı zamanda fondöteni sabitlemek için mutlaka baz, pudra ve sabitleyici sprey kullanmanız gerekir. Özellikle de düğün gibi sizi yoracak terletecek ve makyajınızın akmasına sebep olacak bir yere gidiyorsanız bu dediklerimi kesinlikle uygulayın. Fondöteni fırça yardımıyla kullanmanız sizin için daha rahat olacaktır. Aksi durumda elleriniz vıcık vıcık olur. Bu arada son zamanlarda bir kaç markanın matlaştırıcı jellerine de rastlar oldum. Pudra yerine bu jelleri de kullanabilirsiniz. Çünkü pudrayı zaman zaman yenilemek gerekebiliyor.

Bugün size iki ürün tanıtacağım:

İlki maybelline in affinitone u. Bu ürünün güzel bir dokusu var. Hafif pudramsı yapıda ve sürerken parmaklarınız kayıp gidiyor. Ancak şöyle bir durumla karşılaştım. Çok açık tenliyim ve tonları bende hep koyu kalıyor. Yani çok açık tenli kişilerin kullanabileceği bir ürün değil. Kapatıcı özelliği de gayet iyi. Az bir kullanımla oldukça geniş bir alanı kapatabiliyorsunuz. Kadifemsi dokusu da gayet hoş bir his bırakıyor insanda.Tanıtacağım ikinci ürün ise flormar ın pretty si. Bu fondöteni açıkçası pek beğenmedim. Flormar ın artık çok iyi kozmetik ürünleri çıkardığını düşünen biri olarak bu fondöteni hiç yakıştıramadım doğrusu. Açık tonları oldukça net bir şekilde bulabilirsiniz. Ancak formülü hiç beğenemedim. Sanki sadece su ve pudrayı karıştırmışlar gibi bir izlenim bıraktı bende. Zaten bir iki gün kullanmadığınız zaman da dibe çöküyor ve elinize sadece su geliyor. Yani ürünün içeriği ayrışıyor. Bu nedenle sevemedim pek. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder